Ajax jeugdopleiding wederom 's lands beste

Alles over de toekomstige Godenzonen; de jeugd.

Moderator: mods

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43475
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Re: Ajax jeugdopleiding wederom 's lands beste

Bericht door Marillion »

Yopii schreef: ma dec 04, 2023 5:40 pm ....
Ik roep al jaren dat de jeugdscouting anders moet. PSV haalt Saibari en Bakayoko uit België en wij zitten met die Insta-artiest van 1.60 opgescheept. Wanneer scouten ze eens alsof het 2023 is? :confused.gif:
Inderdaad, telkens weer die tengere spelers. Vergelijk dat eens met deze twee.
Nil volentibus arduum
Yopii
Berichten: 23271
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Ajax jeugdopleiding wederom 's lands beste

Bericht door Yopii »

Geen idee waar ik dit moet plaatsen, dus hier maar. :confused.gif:
Kweekvijver: Ajax hakt knopen door en schuift zes talenten vervroegd door
Bron Ajax Showtime

Ajax heeft de puzzel voor de nieuwe jeugdteams voor komend seizoen zo goed als gelegd. Met de herintreding van de O19-teams is dat de lichting geworden waar de meeste knopen moeten worden doorgehakt. De O18- en O17-lichting worden teruggebracht tot één selectie. Ajax maakt ruimte in de nieuwe O19 door een viertal talenten vervroegd over te hevelen naar Jong Ajax. Bij de jongere jeugd slaan Denzel Darko en Elgyn Hato een team over.

Mylo van der Lans, Jinairo Johnson, Luca Messori en Emre Ünüvar behoren komend seizoen tot de selectie van Jong Ajax. Op basis van hun leeftijd mogen ze nog een seizoen uitkomen voor Ajax O19, maar de club acht ze toe aan het maken van vlieguren in het profvoetbal. Voor Ünüvar geldt dat hij nog twee seizoenen mag uitkomen voor het vlaggenschip van de jeugdopleiding.

Van het viertal debuteerde alleen Van der Lans nog niet voor Jong Ajax. Johnson speelde afgelopen seizoen elf wedstrijden voor de beloftenploeg, terwijl Messori en Ünüvar respectievelijk één en twee keer in actie kwamen voor de ploeg van Frank Peereboom. Overigens debuteerden zowel Messori als Ünüvar al een seizoen eerder voor Jong Ajax.

Doelpunten en verdedigers voor Jong Ajax
Ünüvar staat bekend als doelpuntenmachine en met het vertrek van Julian Rijkhoff naar Almere City, kan Jong Ajax een echte goalgetter goed gebruiken. In Messori krijgt het team er een buitenspeler bij die met zijn snelheid veel kan forceren en de nodige assists op zijn naam heeft staan in de jeugd.

emre unuvar debuut jong ajax
Hoeveel doelpunten gaat Emre Ünüvar voor Jong Ajax maken?
Van der Lans is al jaren aanvoerder voor diverse jeugdteams van Ajax en hopelijk laat hij zijn leiderschapskwaliteiten ook in Jong Ajax direct gelden. De voetbalslimme Van der Lans en powerhouse Johnson zijn goede en nodige toevoegingen voor de selectie van Willem Weijs, die met Precious Ugwu een verdediger ziet vertrekken en ook aanvoerder Nick Verschuren wellicht op huurbasis verliest.

Toptalenten slaan team over
Ook in de lagere teams zijn er verschuivingen. Darko start volgend seizoen in Ajax O17. De razendsnelle en doelgerichte aanvaller staat te boek als groot talent en slaat Ajax O16 dus over. Op Ajax Showtime viel eerder te lezen over de ontwikkeling van Darko, die volgend seizoen waarschijnlijk een linie zakt en op tien gaat spelen.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

denzel darko
Ook Hato slaat een team over. De uitblinker van Ajax O14 komt komend seizoen uit voor Ajax O16. Hato is een centrale verdediger annex verdedigende middenvelder met veel kwaliteiten zonder én met bal. Het talent speelt met veel lef en bravoure en liet dat afgelopen seizoen ook al bij Ajax O15 zien.

Tijdens het door de ploeg van Rik Verhage gewonnen toernooi op Mallorca schitterde hij tegen verschillende Spaanse grootmachten, waaronder tegen Valencia. Kenmerkend voor het lef van Hato was een actie die hij op de rand van zijn eigen strafschopgebied maakte. Onder druk wipte Hato de bal over de drukzettende spits heen om vervolgens rustig verder te spelen.

Dispensatiespelers
Een aantal Ajax-talenten begint juist in een lagere lichting. Dit zijn spelers die op basis van hun fysieke gesteldheid dispensatie hebben gekregen en tegen jongere tegenstanders beter tot hun recht komen, en zich daarom hopelijk ook beter ontwikkelen. Chris Tujeehut, Sean Calor en Zach Medrinal starten allen als dispensatiespelers in Ajax O15.

Nafairon Landvreugd krijgt juist geen dispensatie meer. De creatieve buitenspeler speelde vorig seizoen voor Ajax O16 met dispensatie en zal komend seizoen aansluiten bij Ajax O19. Landvreugd kan terugkijken op een uitstekend seizoen en gold als de gevaarlijkste aanvaller van de ploeg van Stan Bijl. De cijfers van Landvreugd onderstrepen een sterk seizoen: in competitieverband scoorde Landvreugd veertien keer en gaf hij twaalf assists.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

nafairon landvreugd
Gedurende het seizoen gaat Ajax ongetwijfeld nog spelers doorschuiven en wordt er ook per week nog wel eens gekeken wie bij welk team meedoet. Op de beelden van de training van Ajax 1 verscheen Ajax O19-speler Pharell Nash. Hij is een van de spelers die aanspraak maakt op minuten in Jong Ajax.
Tja, welke spelers zien we in de toekomst terug in Ajax1? Ik gok op Hato, als die tenminste niet voortijdig zijn broer achterna gaat. Ook kleine Hato is vroegrijp.
Gebruikersavatar
Orange14
Berichten: 9417
Lid geworden op: zo jul 06, 2008 10:02 pm
Locatie: Bethesda, MD

Re: Ajax jeugdopleiding wederom 's lands beste

Bericht door Orange14 »

Sorry for posting in English but my Dutch is too rusty. The Athletic just posted a good article and podcast on the Ajax Academy and the role of Cruyff. I don't know if they are behind a paywall as I have a NY Times subscription that includes these. Article: https://www.nytimes.com/athletic/644536 ... an-cruyff/ A podcast is here: https://www.nytimes.com/athletic/podcas ... isode-277/
Appie Nouri will forever be remembered for his grace and humanity on and off the pitch!
Plaats reactie