Die reactie na het schot van ''Gio''Peter schreef:Het hele stadion zingt nu Gertjan Verbeek hahaha

De fans maken gehakt van de Feyenoord-spelers. Dat kan nog een pittige week worden daar.
Is wel zo, hoor. Heerenveen is ook heel erg beroerd. Ik snap ook niet zo goed dat wij hier met 5-2 hebben verloren, eerlijk gezegd.Beloki schreef:Die verdediging van Heerenveen komt op zijn zachtst gezegd ook niet erg stabiel over. Het is dat F niks met de ruimte doet.
Ik snap dat wel, Heerenveen heeft veel betere spelers Peter. Maar zonder gekheid, Heerenveen raakte in paniek toen Ajax de 4-1 scoorde. Verdedigend een absoluut dramatische ploeg.Peter schreef:Is wel zo, hoor. Heerenveen is ook heel erg beroerd. Ik snap ook niet zo goed dat wij hier met 5-2 hebben verloren, eerlijk gezegd.Beloki schreef:Die verdediging van Heerenveen komt op zijn zachtst gezegd ook niet erg stabiel over. Het is dat F niks met de ruimte doet.
Tiendalli kreeg een applausje. De rest werd met de nek aangekeken. Op FN zijn er 2 groepen te vinden. Eén groep vindt het een schande hoe de supporters zich gedragen en de andere groep vindt dit meer dan terecht.Jöhnk schreef:Zou de spelersbus worden opgewacht bij de Kuip?
Op het einde klapten bepaalde mensen voor de spelers, anderen staken hun middelvinger op. Zoals Peter al zei (over FN), er is een duidelijke splitsing gaande.Hoeladans schreef:De feyenoorders gingen onderling met mekaar op de vuist(zat er vlak naast).
Het is eigenlijk zoiets als de Boertjes destijds flikten met Morten Olsen. De inzet was iets anders (de Boertjes wilden een transfer afdwingen; de Feyenoorders wilden Verbeek gewoon weg hebben), maar ook dat was een geval waarin voetballers zich - om hun zin door te drijven - bereid toonden om een integere hardwerkende trainer de kop af te slaan via een laagbijdegrondse mediahetze.LucaS schreef:Het is dan ook heel bijzonder wat daar gebeurd is en een aantal spelers hebben een zeer smerig spelletje gespeeld. Daar zou ik denk ik ook niet meer voor kunnen juichen.
Dat was zeker foul play van De Boertjes. Toch weiger ik te geloven dat het uitsluitend ging om het afdwingen van een transfer. Uiteindelijk wel natuurlijk, maar de aanloop was volgens mij ook de teleurstelling over het functioneren van Olsen. Hij boekte weliswaar prima resultaten door de individuele klasse van de toenmalige Ajacieden, maar in het teamwork gingen we toen al flinke stappen achteruit. En dat, terwijl een belangrijke kern van het topteam uit 1995 nog aanwezig was (Boertjes, Blind, Litmanen). Blind maakte toen ook al de opmerking dat het wel leek of de draadjes tussen de spelers doorgeknipt waren. Na anderhalf jaar hadden De Boertjes volgens mij wel door dat Ajax met Olsen een heilloze weg bewandelde en ver verwijderd raakte van de kernwaarden van het Ajax van 1995. Toen werd het een kwestie van hij er uit of wij eruit. Dat Barcelona (Van Gaal) ze wilde hebben, maakte de keus natuurlijk wel een stuk gemakkelijker. De club, de financien, maar zeker ook de hereniging met de coach, met wie ze het wel zagen zitten, zal de boel in een stroomversnelling hebben gebracht.Kowalczyk schreef:
Moreel/gevoelsmatig gezien, vind ik de affaires Olsen en Verbeek wel iets gemeen hebben. Het zijn spelerscomplotjes van vergelijkbare smerigheid en lafheid.
K.
Dank. Maar het was wel degelijk onder Van Gaal de 1-0 uit tegen Grasshoppers (doelpunt van Kluivert). Het geheugen van opa Zuidema mag slecht zijn geworden, maar dat zit erin gebeiteld. Vooral omdat het zo'n bijzonder moment van De Boer was na afloop. We mochten absoluut niet verliezen, anders ging Grasshoppers door na de groepsfase in de CL. En Ajax was toen al flink aan het zwalken. We hadden dat succesje toen zeker heel erg hard nodig.Kowalczyk schreef:Glasgow Rangers (0-1 op Ibrox).Zuidema schreef:... Grasshoppers...
Maar verder wel met je eens.
K.
Zuidema schreef:Dank. Maar het was wel degelijk onder Van Gaal de 1-0 uit tegen Grasshoppers (doelpunt van Kluivert). Het geheugen van opa Zuidema mag slecht zijn geworden, maar dat zit erin gebeiteld. Vooral omdat het zo'n bijzonder moment van De Boer was na afloop. We mochten absoluut niet verliezen, anders ging Grasshoppers door na de groepsfase in de CL. En Ajax was toen al flink aan het zwalken. We hadden dat succesje toen zeker heel erg hard nodig.Kowalczyk schreef:Glasgow Rangers (0-1 op Ibrox).Zuidema schreef:... Grasshoppers...
Maar verder wel met je eens.
K.
Een huilende Ronald de Boer
Na afloop van de wedstrijd Grasshoppers - Ajax in 1996
Ajax speelt op 4 december 1996 uit tegen het Zwitserse Grasshoppers. Het is de laatste poulewedstrijd in de Champion league. Ajax wint in Zurich met 1-0 door een doelpunt van Patrick Kluivert en plaatst zich op het nippertje voor de kwartfinale. Alle andere Nederlandse clubs zijn dan al uitgeschakeld in Europa. Het is duidelijk dat er op 4 december veel van De Boer afvalt als hij zijn ploeg op sleeptouw neemt naar een deze 1-0 zege. Meteen na afloop wordt De Boer geïnterviewd door de NOS-verslaggever Kees Jongkind en daar laat De Boer zich gaan.
De Boer over het huilen:
"Het kwam gewoon. Zomaar. Een samenloop van dingen. Die hele rottige periode bij Ajax had er natuurlijk mee te maken. De dagen voor de wedstrijd ook. Ik besefte dat die ene wedstrijd de enige manier was om nog iets van dit seizoen te maken. Die wedstrijd zelf was ook heel bijzonder. Ik heb in de tweede helft wel tien keer tegen Frank gezegd: dit houden we niet vol, ze maken zo meteen een doelpunt."
"Maar we hebben geknokt, iedereen. Het had helemaal niets met Ajax-voetbal te maken, maar het had wel iets. Het leek wel ijshockey, je steeds in de baan van het schot laten vallen enzo. We hielden het vol, en toen kwam de ontlading."
"Ik was al emotioneel, enorm blij. Toen zag ik de trainer juichen. Ik zag ook bij hem tranen in de ogen. Toen schoot ik vol. Ik was ook zo blij voor hem. Die man heeft het ongelooflijk moeilijk gehad. Er werd aan hem getwijfeld, terwijl hij zo stinkend zijn best deed. Hij heeft enorme kwaliteiten, hij verdient het gewoon met waardering behandeld te worden. Ik zag zijn blijdschap, zijn tranen, en dat was zo'n mooi gezicht, dat ik ook moest huilen."
"Ik weet het. Iedereen heeft de indruk dat ik heel koel en nuchter ben. Ik kan ook redelijk relativeren, maar ik ben ook best gevoelig. Zoals ieder normaal mens. Ik kan ook janken bij een goede film."