Eusebio (71) overleden

Serie A en B, Primera Division, Premier League, Champions League en UEFA cup

Moderator: mods

Plaats reactie
Gebruikersavatar
jabu
Berichten: 15991
Lid geworden op: zo apr 04, 2004 8:46 am
Locatie: Amsterdam

Eusebio (71) overleden

Bericht door jabu »

De Portugese voetballegende Eusébio is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat meldden Portugese media zondag. Eusebio maakte furore bij Benfica en het Portugese elftal. Hij stond bekend als een van de beste voetballers ooit.

Eusebio kampte de afgelopen jaren vaker met zijn gezondheid. In 2012 bracht hij heel wat dagen door in het ziekenhuis. Eerst vanwege een zware longontsteking, daarna door hevige nekpijn en later met een te hoge bloeddruk. Tijdens het EK belandde de Portugees in een Pools ziekenhuis nadat hij een beroerte had gehad.

De 'Zwarte Panter' werd destijds bij zijn ontslag uit het ziekenhuis opgewacht door vele journalisten. De oud-winnaar van de Gouden Bal (1965) vertrok toen zonder commentaar.
Dubbel
AT EC 2012 winner
Berichten: 9570
Lid geworden op: ma nov 10, 2003 1:47 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door Dubbel »

Goeie voetballer. Als hij voor z'n eigen land was uitgekomen ipv voor Portugal dan had ik zeer zeker respect voor hem gehad.
Iniesta
Berichten: 6019
Lid geworden op: ma okt 17, 2011 10:52 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door Iniesta »

Jij kent alle overwegingen die hij heeft gemaakt om voor Portugal uit te komen?
Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 13974
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:43 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door Arthur »

Werd Mozambique toen überhaupt als apart land erkend?
wimpey
Berichten: 54318
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door wimpey »

Dubbel schreef:Goeie voetballer. Als hij voor z'n eigen land was uitgekomen ipv voor Portugal dan had ik zeer zeker respect voor hem gehad.
Dan is er een lange waslijst van spelers waarvoor je geen respect kunt opbrengen. Talloze spelers van niet-helemaal dietschen bloed bijv. Of Mesut Özil, Klose etc etc etc.
Dubbel
AT EC 2012 winner
Berichten: 9570
Lid geworden op: ma nov 10, 2003 1:47 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door Dubbel »

Ik heb er nou eenmaal een hekel aan als spelers een 2e vaderland adopteren om daar dan in het nationale team te gaan spelen. Maar vooruit, Mozambique speelde pas in 1977 z'n eerste wedstrijd dus hij krijgt het voordeel van de twijfel.
Laatst gewijzigd door Dubbel op zo jan 05, 2014 10:57 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 13974
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:43 pm

Re: Eusebio (71) overleden

Bericht door Arthur »

Eusebio had geen keus omdat Mozambique onderdeel van Portugal was.
Plaats reactie